Испания вдига данъка за регистриране на нов автомобил

От 2021г. цените на повече от 70% от новите коли в Испания ще скочат с 5%

Между 600 и 1000 евро по-скъпа ще излиза регистрацията на нов автомобил в Испания от 2021г.

От 1 януари влиза в сила нова таблица за изчисляване на разхода на гориво както на вредните газове, която ще засегне голяма част от произвежданите сега автомобили.

Очаквано, целият автомобилен сектор се обяви против новите таблици за отчитане, като имаше петиции, включително официално внесено предложение за поправка на новата норматива, което обаче беше отхвърлено.

Очаква се тази година продажбите на нови автомобили да затворят с 35% по-малко продажби от нормалното.

Испанската Асоциация на Производителите на Автомобили и Камиони обяви, че тази неадекватна мярка няма по никакъв начин да спомогне за разстеж на автомобилната индустрия, нито пък ще активира трансформацията ѝ.

Присъединете се към Фейсбук групата ни!

Leave a Comment

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Espa BG
Privacy Overview

Този уебсайт използва „бисквитки“, за да ви предостави възможно най-добро потребителско изживяване. Информацията за „бисквитките“ се съхранява във вашия браузър и изпълнява функции като разпознаване при повторно посещение на сайта и подпомагане на нашия екип да разбере кои секции от сайта намирате за най-интересни и полезни.